Historická stará kamna, Americká kamna

老炉子,美国火炉  První začátky mé práce se datují do starého, ještě komunistického Československa, někdy kolem roku 1980. Tehdy jsem našel v jednom pražském podkroví svoje první rezavá kamna a rozhodl se je renovovat. Od té doby jsem začal věnovat svůj čas hledání a renovaci všech druhů „starých“ kamen. Ale až po pádu komunismu v roce 1989 jsem se své práci mohl konečně věnovat zcela naplno, beze strachu (v té době nedovolené podnikání).

  Během všech těchto let jsem shromáždil velké množství náhradních dílů na stará kamna, stejně tak se mi podařilo shromáždit i originální dokumentaci. Toto vše, včetně zázemí profesionální dílny v Praze 8, je pro mne nezbytné k odvedení dokonalé restaurátorské práce. Všechna kamna, která tak prošla mojí dílnou, jsou plně funkční se zachováním jejich originality. Stejnou samozřejmostí je pak i jejich budoucí servis.

 Mezi nejdůležitější faktory mé činnosti především patří osobní přístup a smysl pro detail. Mnozí z mých zákazníků se tak časem stávají i mými přáteli.

Námi restaurovaná kamna jsou plně funkční

Spolupracuji s nejlepšími a nadšenými experty na kamna

Kamna jsme schopni vyvážet do celého světa

Tato kamna se hodí do interiérů jak stylových tak i moderních

S mými kamny si pořizujete alespoň kousek historie

I když je to dnes více jak 35 let od mého prvního setkání se starými kamny, stále zdokonaluji své dovednosti a každá renovovaná kamna jsou pro mne novou výzvou a ctí. Svou prací se snažím vrátit kamnům jejich původní krásu, uchovat je pro budoucí generace a ukázat, že i na „starých věcech“ je něco krásného a hlavně naprosto originálního.

 

Cítím, že zdánlivě i neživá kamna, si v sobě uchovaly příběhy, které je provázely na dlouhých životních cestách předchozích vlastníků. Já tyto příběhy hledám a rád je předám jejich budoucím majitelům.   

Libor Trakal  - 旧炉灶,美式炉灶。

 

老炉子,美国火炉

Kontaktujte nás!

Obchod:

Karmelitská 21, Praha 1, Malá Strana

 

Otevírací doba:

Od pondělí do pátku:    10: 00 – 18:00

Sobota-neděle:              12: 00 – 18: 00

 

Telefon: +420 257 534 203

                +420 777 751 314

E-mail: trakal@starakamna.cz