Stará - historická a americká kamna

JIŽ JSME PRO VÁS ZNOVU OTEVŘELI

Přijďte si odpočinout od depresivních zpráv mezi naše kamna 

 

 老炉子,美国火炉  Počátky mé práce se datují do starého, ještě komunistického Československa. Začal jsem někdy kolem roku 1980. Tehdy jsem našel v jednom pražském podkroví první rezavá kamna a rozhodl se je zrenovovat. Od té doby jsem začal věnovat svůj volný čas hledání a renovaci všech typů „starých“ kamen. Avšak své práci jsem se mohl věnovat konečně naplno až po pádu komunismu.

  Během bezmála 40 let jsem shromáždil velké množství náhradních dílů na stará kamna, stejně tak se mi podařilo sehnat i originální dokumentaci. Toto vše, včetně zázemí profesionální dílny v Praze, je pro mne nezbytné k odvedení dokonalé restaurátorské práce. Všechna kamna, která tak prošla mojí dílnou, jsou plně funkční se zachováním jejich originality. Stejnou samozřejmostí je pak i jejich případný budoucí servis.

 Mezi nejdůležitější faktory mé činnosti především patří osobní přístup ke všem a smysl pro detail. Mnozí z mých zákazníků se tak časem stávají i mými přáteli.


                                                       Námi restaurovaná kamna jsou plně funkční!

Spolupracuji s nejlepšími a nadšenými experty na kamna!

Kamna jsme schopni vyvážet do celého světa!

Naše kamna se hodí do interiérů dobových tak i moderních!

S našimi kamny si pořizujete i jejich příběh, tedy kus historie!


 I když mám již dlouholeté zkušenosti se starožitnými kamny, stále zdokonaluji své dovednosti a každé další setkání s kamny je pro mne novou výzvou. Svou prací se snažím vrátit kamnům jejich původní krásu. Je mi ctí uchovat je pro budoucí generace a dokázat, že ve „starých věcech“ tkví krása a duch neopakovatelnosti.

 Zdánlivě neživá kamna, si v sobě uchovaly příběhy, které provázely na dlouhých životních cestách jejich předchozí vlastníky. Já tyto příběhy rád předám jejich budoucím majitelům.   

Libor Trakal  - 旧炉灶,美式炉灶。

 

老炉子,美国火炉

Kontaktujte nás!

Obchod:

Karmelitská 21, Praha 1, Malá Strana

 

Otevírací doba:

Od pondělí do pátku:    10: 00 – 18:00

Sobota-neděle:              12: 00 – 18: 00

 

Telefon:  +420 257 534 203

                +420 777 751 314

E-mail: trakal@starakamna.cz

swiss replica watches